Időmegtakarítás, szabad időbeosztás
Az automata öntözőrendszer elvégzi az öntözést Ön helyett, így Ön időt takarít meg. Ahelyett, hogy a napi munka utáni kevés szabadidejét is a slaggal való öntözésre kellene fordítania, töltse ezeket a felszabaduló órákat inkább szeretteivel, szánja hobbijára, vagy kerti pihenésre!
Az automata öntözőrendszer nem igényel semmilyen felügyeletet, így idejét szabadon oszthatja be. Utazását akkora tervezheti meg, amikorra csak szeretné – nem kell egyeztessen a szomszéddal, hogy távollétében mikor tudna besegíteni a kert öntözésébe.
Költségmegtakarítás környezettudatosan
A víz - egyik legértékesebb természeti erőforrásunk - hatékony és takarékos felhasználása révén az automata öntözőrendszerek a kézi, slaggal történő öntözéshez képest rendkívül pénztakarékos és környezettudatos módszernek tekinthetők. A programozásnak megfelelően az automata öntözőrendszerek akkor öntöznek, amikor a legkevesebb a párolgási veszteség (kora reggeli órák), és pont annyi ideig működnek, amennyi idő alatt a gyep és növények megfelelő fejlődéséhez szükséges vízmennyiséget kijuttatják. Eső esetén az automatika letiltja az öntözést, így fölösleges vízfogyasztásra nem kerül sor.
Kiszámítható rezsi- és fenntartási költségek
Mivel az automata öntözőrendszerek kivitelezését alapos tervezés, számolás előzi meg, így az egyes öntözési zónák szakmailag javasolt időbeállításai mellett ezen rendszerek napi, havi illetve éves vízfogyasztása előre kalkulálható. Az áprilistól októberig terjedő öntözési időszakban keletkező öntözővíz rezsiköltségén kívül csupán a téli kompresszoros víztelenítés évi egyszeri költsége merül fel, így a fenntartás teljes éves költsége már a tervezés fázisában előre tudható.
Rejtett, feltűnésmentes megjelenés
Az automata öntözőrendszerek a talajfelszín alá telepített csőhálózatok, rácsatlakoztatott szórófejekkel illetve csepegtető csövekkel. A gyepfelületeknél a szórófejeknek csupán a fekete fedőtetejük látszódik a talajfelszínen, és működés közben emelkedik csak ki maga a szórófej. A növényfelületek esetében a keskeny, fekete vagy barna színű csepegtetőcsövek ugyan a felszínen kígyóznak, de rejtő színük révén egyáltalán nem zavaróak, illetve a fakéreg mulcsozással akár teljesen eltakarhatók. Az ilyen rendszerek rejtett megjelenésük révén érvényesülni hagyják a kert szépségét, a felszínen vezetett slagokkal ellentétben nem rontják a kert esztétikumát.
Zöldellő, gyommentes kert, egészséges növényzet
A rendszeresen, megfelelő vízmennyiséggel öntözött gyep- és növényfelületek teljesen zártak, nem keletkeznek rajtuk nyílt talajfelszínek a fű és a növények kiszáradása miatt, amelyek teret adhatnának a gyomosodásnak. Így a megfelelően öntözött zöldfelületeken sokkal kevesebb gyomnövény jelenik meg, ezáltal jelentős mennyiségű kerti munkát és gyomirtó vegyszert spórolhatunk meg.
A növénytövek mellé telepített csepegtetőrendszerrel történő öntözés a növények egészségét is elősegíti azáltal, hogy öntözővízet nem juttat a levélzetre, amelyben a betegségek (gomba, atka) sokkal gyorsabban elterjedhetnének.
Nem utolsó sorban mivel a növények és a gyep nem száradnak ki, így pótlásukról, cseréjükről sem kell gondoskodni, ezzel is kímélve a kerttulajdonos pénztárcáját.
Lazább talajszerkezet, tápanyagdúsabb talaj
A nagyobb vízsugárral történő, kézi slagos öntözéssel ellentétben az automata öntözőrendszerek a gyep esetében esőszerű szórásképpel, a növényfelületek esetében pedig csepegtető jelleggel öntöznek. Így az automata rendszerek kevésbé okoznak erős lefelé történő vízáramlást a talajban, amelynek hatására kertünk talaja tartósan lazább szerkezetű marad, és a tápanyagutánpótlásként kijuttatott trágyák /műtrágyák is – megvédve a gyors kimosódástól - hosszabb ideig fognak hasznosulni a felsőbb talajrétegben.
A meredek rézsűkre telepített növények csepegtetőrendszerrel történő öntözése minimalizálja a talaj erózióját, ezzel szemben meredek terepen a slaggal történő öntözés esetén a felső talajréteg erős lefolyása következne be.